Akrep Burcu

24 Ekim - 22 Kasım

Bir Akrep İstesin Yeter!

İstekleri için sonuna kadar direnen, karşılaştığı sahte dünyaları bir çırpıda silen ve hayatında her zaman “Ya hep, ya hiç!” diyen kişiler mümkün müdür hala? Eğer bir Akrep burcuysa neden olmasın!

Sihirli Kelimesi: Yaratırım
Elementler: Su, Mars, Sabit

Bakışları her şeyi anlatır!  

Bir Akrep burcu insanının gözleri her şeyi anlatır; kızgınlığını, neşesini, nefretini, sevgisini… Onu tanımaya başladıkça bazen soru sorma ihtiyacı da yok olur gider. Altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Mars ve Plüton’un bu güçlü karaktere sunduğu en büyük hediyelerden biridir, sezgi. Siz ona söylemeseniz de, o ne düşündüğünüzü ya da ne hissettiğinizi anlar. Bu yüzden ondan bir şey saklamaya kalkmayın. O ne yapıp edip öğrenecektir. Çünkü şüphe eder! İşte o zaman vay halinize! Kuşkulandığı konuyu çözene kadar pes etmez. Ne yapar eder çözer… Hayatındakileri aşırı derecede sahiplenen, derin düşünen bu insanların, mistik olaylara karşı ilgisini de es geçmemek gerek. İnancı ne olursa olsun Akrep burcunun rüya, fal gibi konulara yatkınlığı vardır.

Bir Akrep’e zarar vermek mi? Bir daha düşünün!      

Akrepler ile uğraşmamanızda fayda var! Eğer onlarla bir sorununuz varsa bunu direk söyleyin ve tatlı dil ile çözüme kavuşturmaya çalışın. Kincilik yönüyle kötü bir şekilde karşılaşmanızı hiç istemem. Çünkü duygularını bazen kontrol edemeyebilir ve uç noktalarda yaşayabilirler. Böyle anlarda kendini dizginleyemeyen bir Akrep sadece kendine zarar vermekle kalmayıp, çevresine de saldırabilir. Tabi siz onu son derece centilmen, anlayışlı ve olgun biri olarak tanıyordunuz öyle değil mi? Bu da Akrep’in diğer yüzü. Gizemlidir bir Akrep. Çoğu zaman ne düşündüklerini anlayamazsınız. Konuşturmaya çalışsanız da, nafile, kendini anlatmaz. Tahmin edebilirseniz ne ala… Yoksa derin bir sessizliğe gömülür ve sorunlarını kendi kendine halletmeye çalışır. Sevinçlerini ise rahatlıkla paylaşabilirler. Çabuk parlayan ve sönen sinirleri vardır, ama ne kadar kızarsa kızsın, sevdiklerine karşı duyguları eksilmez. Tutumlu yapılarından da bahsetmek gerek. Akrepler cimriliğe kaçmadan hesaplarını tutar; dostlarına maddi ve manevi anlamda yardımcı olmaktan hiç çekinmezler. Çıkar gütmeyen saf bir yanları da vardır. Hem de bunu yaparken göze sokar gibi yapmaz, bilakis ukala ve kendini beğenmiş insanlardan hiç hoşlanmadıkları için onları aşağılama yoluna gidebilirler.

Sır küpüdür…

Sır saklama konusunda onlara sonuna kadar güvenebilirsiniz. O kadar ki sırrınız onlarla mezara kadar gidebilir. Bu kişiler ile en mahrem konular bile konuşulabilir. O’na bir sırrınızı verdiğiniz zaman isterse çin işkencesine maruz kalsın, ser verip sır vermez. Ketumluk derecesinde ağzı sıkıdır. Ayrıca Akrep burcunda doğan kişilerin bilimsel konulara olan merakı da ilgi çekici bir konudur. Özellikle insanlığa faydası dokunabilecek çalışmalarda çok iyi bir başarı kaydedebilirler. Onlar doyum sağlayabileceği işler neticesinde para kazanmak ve ün sahibi olmak ister. Peki bu başarıdan ne kazanırlar? Tabi ki daha derin ve daha fazla güç…

Tutkulu ve kıskanç aşık…

Akrep burcu insanları aşkı da cinselliği de çok derinden yaşarlar. Yaşadığı her his tutku derecesindedir. Özellikle cinsellik ise yaşamlarında önemli bir yer tutar. Bu konuda aceleci ve doğrudan davransalar da, aşk söz konusu olduğunda işleri ağırdan alırlar. İlişkilerinde kolaycı ve kıskanç tavırlar görebilirsiniz. Tabii kıskançlığını doğrudan dile getirmese de güçlü bir şekilde hissettirecektir. Yatak odalarını hem cinsellik hem de çalışma odası olarak kullanabilirler. Sürprizlerden çok hoşlanmazlar. Onlar için hayat planlardan ve yaşananlardan ibarettir.