Aslan Burcu

23 Temmuz - 23 Ağustos

Gururlu Bir Aslan’ın Masum Dünyasına Hoş geldiniz!

Herkesin imrenerek baktığı burçlardan biridir, Aslan. Gelgelelim güçlü, asil ve gururlu yapısının altında aslında ne kadar masum, ne kadar hassas, kedi gibi bir ruhu vardır bir bilseniz… Kırmaya kıyamazdınız.

Sihirli Kelimesi: Yaparım

Elementler: Ateş, güneş sabit

Ruhları iklimler gibidir

Bir Aslan çoğu zaman ruhundaki iklimlerle sizi öyle bir şaşırtır ki; sergilediği gücünün ya da neşesinin altında aslında derin bir melankoli sakladığını anlarsınız. İçinde büyük bir drama ile yaşar, durur… Bu iç karartıcı durumlarının, çocuksu yapılarını hiç kaybetmediği ve başkalarının görüşlerinden çabuk ve kolay bir şekilde etkilendiği için ortaya çıktığı aşikardır. Özellikle de dostlarının fikirleri onların hayatında büyük yer kaplar. Çünkü Aslanlar geniş olan arkadaş çevresine rağmen dost konusunda seçici davranır ve onlara o kadar çok değer biçer ki; onlar için kendi kararlarını bile hiçe sayabilir.

Dikkat çekici bir liderdir

Girdiğiniz bir ortamda onu tanımamanız mümkün değil. Asil duruşu, sıcacık gülümsemesi ve gösterişli şıklığıyla ilginizi hemen çekecektir. Doğuştan liderlik özelliği taşır. Yönetmek onların uzmanlık alanıdır. Onlar başkalarının hayatına esnek kendi dünyasına karşı ise kuralcıdır. Bu durum çoğu zaman sabit fikirli olduğu izlenimi yaratabiliyor. Aslan için hayat, tecrübe, bilgi ve yaşama hevesidir. Kendilerini tanımaya başladıkça, ne istediklerini anlayınca bu durumu keşfetmeleri mümkün. Özgürlüklerine de aşırı düşkündür ve bir süre sonra ailesinden uzaklaşmakta hiçbir sakınca görmez. Bu onların ailesine düşkün olmadığı anlamına gelmiyor. Aksine ailesine çok bağlı ve her zaman koruyucu bir tutum içindedir. Ayrıca güçlü bir rol yeteneği de vardır. Hatta rol yapmak onların günlük rutininin bir parçasıdır. Bulunduğu ruh halinden sıyrılıp, çevresini eğlendirip, güldürmeyi severler.  Bu rolü o kadar içtenlikle üstlenirler ki, kendileri bile fark etmezler.

Güvenini kırmayın!

Belki de en kötü özelliğinden biri her insana kolayca güvenip, inanmalarıdır. Üstelik bu durumdan rahatsızlık duyduğu pek söylenemez. Yalnız güveni kırıldığı anda geri dönüşü yoktur; kinci olmamalarına rağmen affetmezler. Çünkü hata yapan kişi olarak, gözlerinden düşer, herkesleşirsiniz ve arkalarına bile bakmadan çekip gitmelerine sebep olursunuz. İsterse bir dönem can ciğer kuzu sarması olun, o iyi niyetli Aslan darbe yediği an bir gecede sizi kapı dışarı edecektir.

Tutkulu aşıklar…

Aslanlar’ın en büyük kırılganlıkları aşk hayatındaki devinimlerden oluşur. Flörtöz yapıları sebebiyle bir anda âşık olabilir ve çabucak bu duyguyu tüketebilirler.  Çünkü derin bir aşk anlayışı vardır ve aynı yoğunluğu karşısındaki kişiden bekler. Sabırsızlığından dolayı, çoğu zaman da bu duygularına karşılık bulamaz; bulamayınca da kırılır ve içe kapanırlar. Dolayısıyla büyük bir depresyonun içine girmeleri ve çıkmaları çok kolay olur. Cinsellik ise ilişkilerinin ayrılmaz bir parçası gibidir. Cilveyle ve istekle kontrolü ele almayı severler. Hatta bu konu partneriyle ilgili kararını bile etkiler.

İlginizi eksik etmeyin!

Eğer bir Aslan’ın daha mutlu ve üretken olmasını istiyorsanız, onu pohpohlamayı unutmayın! Çünkü onların motivasyon kaynağı, takdir edilmektir. İşte o zaman bu kediciği gerçek bir Aslan gibi tanıyabilirsiniz.