Balık Burcu

19 Şubat - 20 Mart

Mutluluğun Anahtarı Balık’ta!

Hayatta herkes ilgi bekler, ama bunu bir Balık’tan görmek ayrıcalıktır.

Uzun süreli ilişkilerin yolu sizce de karşılıklı saygı, sevgi ve değerden geçmiyor mu? Bir Balık için, evet. Ama eksik olan bir şey var; bir Balık’ı Balık yapan özellik! Onu en iyi tanımlayan ifade; burçların Don Juan’ı romantik Balıklar…

Sihirli Kelimesi: İnanırım
Elementler: Su, Jüpiter/Neptün, Değişken

Kaliteli yaşamak ve yaşatmak ister…

Fedakar, düşünceli ve jestlerle dolu bir Balık burcu insanı sanatın izlerini taşıyan kaliteli bir yaşam ister; hem kendi hem de sevdikleri için. Aşırı bir duygusallığa sahiplerdir, istediklerini yalnızca kendi için istemez; bağlı olduğu insanlar içinde ister. Bu özelliğinden dolayı onun sıkıcı, her ortama uyum sağlayamayacak biri olduğunu düşünmeyin. Bu insanlar son derece samimi, neşeli ve eğlencelidirler. Onları diğer kişilerden ayıran en büyük özelliği ruhundaki ikilemlerin fazla oluşudur. Çok neşeli bıraktığınız bir Balık’ı bir saat sonra döndüğünüzde soğuk ve suratsız tavırlar içerisinde bulabilirsiniz. Onların duygusallığını sakladığı en iyi yöntemi budur. Kendini gizlemeyi tercih eder; çünkü kafasındaki planlar çoğu zaman havada kalır.  Çünkü sürekli ikilem içindedir; aldığı kararlardan bile şüphe duyabilir. Bu insanlar hatalarından pek ders almazlar. Bu yüzden en büyük sıkıntıları tekrar ettiği hatalarından dolayı yaşarlar.

Hayal güçleri kuvvetlidir

Oldukça geniş bir hayal gücüne sahip olan Balık burcu insanları da aynı Yaylar gibi şanslıdır. Çünkü Jüpiter’in etkisindedir. Şans oyunlarına yatkındır. Kritik durumlarda bile bir çıkış yolu bulabilir. Derin hayal gücü sayesinde sanata yatkın olurlar. Estetiğe bakışları da oldukça farklıdır. Bu konuda Neptün’ün etkisi vardır. Derin düşüncelere sahip olan bu kişiler eğer tembelliği seçmemişlerse, iş yaşamında çok sıkı ve programlı çalışan bir iş koliğe dönüşebilirler.

Para onlar için bir araçtır

Balık burcu için mutlu yaşamak çok zor değil aslında. Yaşayabilecekleri ve biraz da gezebilecekleri kadar paraları olsun onlara yeter. Çünkü yeni yerler keşfetme ve zevkle alakalı düşkünlükleri vardır. Sürekli merak içindedirler. Nereye gitmeli, ne yemeli, hangi tarihi eserleri görmeli… Kaliteli olan her şey onlar için değerlidir. Müzikte, sinemada, tiyatroda, güzel sanatlarda ve modada hep buna dikkat ederler. Paranın değil, doğanın getirdiği saadetlere ulaşmaktan yanadır. Genelde tatil için huzurlu yerleri tercih ederler. Gürültüden şatafattan olabildiğince soyutlanmışlardır. Balıklar’ın o duygusal dünyası, çılgın gece hayatına ve tek gecelik ilişkilerin yüzeyselliğine fazla gelir. Olayları ve ilişkileri o kadar basite indirgeyemez. Güzelliğe karşı zaafları vardır; fiziki güzellikte bir insana onu tanımadan bile olsa sadece güzel/yakışıklı oldukları için çekim hissederler.