Başak Burcu

24 Ağustos - 23 Eylül

Hayatınızın Düzenini Başaklar ile Keşfedin!

İnsanları tanımak, karakterini çözmekten geçiyor. Çoğu zaman dış görünüşün yansıttığı izlenimler yanlış olabiliyor. İşte hiçte göründüğü gibi olmayan Başaklar!

Sihirli Kelimesi: Analiz ederim!
Elementler: Toprak, Merkür, Değişken

Soğuk nevale değildir!

Dışarıdan soğuk bir izlenim yaratan Başak burcu insanı aslında özünde yardımsever, çalışkan, ayakları yere basan, güvenilir, düzenli, dışadönük ve hareketli bir kimlik barındırır. Sadece iş hayatında değil, ikili ilişkilerde de analitik düşünür, gayret eder ve titiz davranır. Düzen ve tertip onların olmazsa olmazıdır. Daima temiz olmaktan hoşlanırlar. Eğer bu özelliklerini çok zorlarlarsa önlenemez temizlik takıntıları oluşmaya başlayabilir. Ayrıca belirtmek gerekir ki kargaşadan hiç hoşlanmazlar.

İnce bir mizah anlayışı vardır.

İnce bir mizah anlayışı ve yeteneği vardır, ama ciddi görünümlerinden dolayı bu yanı pek anlaşılmaz. Çoğu zaman yaptığı espriyi açıklamak zorunda kalsa da, onu yakından tanıyanlar bu özelliğini bilecektir. Çevresindeki insanların da çalışkan olması onlar için çok önemlidir. Örneğin yardımsever biridir Başaklar, ama miskin bir insana yardım eli uzatmazlar.

Ayrıntılara takılır…

Ayrıntılarla boğulup giden bir yanı vardır. Etrafında o kadar çok eleştirilip, alaya alınacak konu mevcuttur ki; bunu çok gizli yapar. Ser verip sır vermeden, etrafını eleştirip durur. Girdiği ortama çok rahat uyum sağlar sağlamasına ama eğer olmak istemediği bir yerde ve hoşlanmadığı insanlarla birlikteyse; alaycı, soğuk, ketum tavırlarıyla ortamı germekten geri kalmaz. Ancak rahat davranabildiği durumlarda kendini gösterebilir ve sevdirir. Dikkat çekici konulardan bahsetmeyi sever, çoğu zaman sohbetin içine karşısındaki insanı şaşırtacak enteresan bilgiler sıkıştırır. Öyle ki onu dinlerken hayran kalabilir bir insan. Ve dahası, o bunu hissettiğine çok mutlu olacaktır.

Mükemmel eşi arar!

Hayatının her noktasında olduğu gibi ikili ilişkilerinde de mükemmeli arar bir Başak. Bu yüzden her zaman olduğu gibi ince eleyip sık dokur. Onlar yalnız kalmak pahasına da olsa, kafasındaki kişiyi arayıp duracaktır.