Boğa Burcu

21 Nisan - 20 Mayıs

Boğalar ile Hayallerinizin Peşinden Gidin!

Sabırlı ve gayretli bir Boğa hayal ettiği her şeyi gerçekleştirebilir.

Sihirli Kelimesi: Sahip olurum!

Elementler: Toprak, Venüs, Sabit

Gerçeğe yakın hayal kurarlar!

Hayal etmek güzeldir; tabi gerçekleşeceğinden eminseniz. Bir Boğa burcu için durum aynen böyledir. Gerçeğe dayanmayan bir hayalin peşinden koşmazlar. Ne de olsa ayakları yere basan realist bir insandır onlar; inanır, sabreder, fırsatları değerlendirir ve başarır. Daha ötesi yoktur bir Boğa için. Öyle ayrıntısını bilmediği, geleceğini öngörmediği risklere atılmazlar. Doğru zamanda doğru adım atmak onların en büyük sırrıdır. Bu yüzden Boğa burçları başarılı bir girişimci olabilir. Çünkü para kazanmak ister… Çünkü rahat yaşamak ister… Çünkü güzelliğini parayla koruyabilir, sanata da ancak kafası rahatken vakit ayırabilir. Böylece hayatı tüm zevkiyle yaşayabilir. Sırf rahat bir hayat sürsün diye tutumlu da davranır. Tabi bu özelliği bazen cimri gibi algılanmasına da sebep olabiliyor. Aslında onların yapmak istediği tamamen hayatını garanti altına almaktır.

Aşkta güven ararlar!

Güven onlar için her şeydir. Hayatının her evresinde bu böyle… İkili ilişkilerinde uzlaşmak ister. Kolay güvenemez… Ama güvendiği kişiyi de çok sahiplenir. Venüs’ten etkilendiği için çoğu zaman naif ve sakindir. Bu özellikleri cinselliğe bakışını da etkiler. Diğer burçlara göre bu konuda daha bir kapalı tutum içindedir. Ezbere yaşamaz aşkı. Her şeyin akıp yolunu bulmasını ister. Bunu yaparken mantıklı değildir aslında. Tamamen duyguları ağır basar. Belki de herkesten çok sevgi ve ilgiye muhtaç olduğunu düşünür. Yine de ilişkide ilk adımı atmak istemez. Bu yüzden Boğa’ya samimi yaklaşmanızda fayda var. Çünkü onlar Venüs’ün de etkisiyle özlemlerini çok yoğun yaşar ve her şeye duygusal bir anlam yükler. Hatta bunu ifade etmekte zorlanır; kelimeler boğazında döner durur. Bundan dolayı hissiyatlarını konuşmaktan çok yaşamayı tercih ederler. O kadar naiftir ki… Ta ki öfkesi filizlenene kadar! İşte o an şaşırmakta gerçekten haklısınız. Bir anda yıkıcı öfkesiyle kırılabilirsiniz. Yalnız unutmamakta fayda var; Boğa burcu kişisi bu noktaya kadar çok sabreder ve tahammül gösterir, kızdıkları noktanın mutlaka haklı bir tarafı vardır.

Hayatında düzen olmazsa olmaz!

Düzen ve intizam onların hayat felsefesidir. İrade deyince ilk akla o gelir.  Aşk konusuna gelinceye kadar… Her konuda büyük bir irade gösteren bu burç, aşkta yelkenleri suya indirebilir. “Asla yapmam!” dediği her şeyi yapabilir. Garanti altına almak ister; özel hayatını da iş hayatını da… Diğer burçlar gibi değildir. Bu yüzden gizli hareket eder… Yemeye olan düşkünlüklerini de zaten bilmeyen yok.