Horoz Burcu

Hayatınızın Düzeni Bir Horoz’da Gizli

                Sosyal yönden çok güçlü ve çalışkan olan Horozlar, toplumsal düzensizliğe meydan okuyan tavırlarıyla dikkat çekiyor. Eğer siz de hayatınızı düzene sokma niyetindeyseniz, bu insanlarla tanışmanızda fayda var.

Sihirli Kelimesi: Üstesinden gelirim
Elementler: Negatif, Metal, Yang

Hem renkli hem de dürüst kişilik!

Hayat felsefesi olarak doğruluğu ve dürüstlüğü benimsemiş bu insanların yaşam standardına baktığınızda, renkli kişiliklerinden de ödün vermediğini görürsünüz. Gerek neşesi gerekse hoş sohbeti ile kaliteli hayatın eğlenceli insanlarıdır onlar. Bir de aynanın ters yönüne bakmakta fayda var tabii. Bir de bakmışsınız ki zalim, sabit fikirli, kaprisli bir Horoz var karşınızda. Ukala mı, ukala; önyargılı mı önyargılı! Hiçbir şeyi beğenmeyen… Üstüne üstlük bir o kadar da alıngan… Yani her insanın bir kusuru vardır; Horozlar’ın ki de bunlar işte. Yine de bu tutumlarını çok büyütmeden, olumlu yanlarına bakmakta fayda var. Çünkü bu kaprislerinin asıl nedeni gerçekleri öğrenmek istemesindendir.

Hayallerini küçük detaylar besler!

Bazen hayallerin gerçekleşmesi için küçük detaylara bakmak gerekiyor. Bir Horoz burcu insanı bu yüzden detaycıdır, düzenlidir ve titizdir. Bu yüzden standartları her zaman yüksektir. İşte bu insanlar hedeflerine böyle ulaşır; önce küçük detaylara bakar, analiz eder, kendine bir yol çizer ve düzenin kurmaya başlar. Tabi bu yolda asla dürüstlüğünden ve imajından ödün vermez; kalite her yerde kalitedir. Kuralcı yapısıyla tanınan Horoz burcu insanlarının yüksek beklentilerinin en büyük nedeni ise toplumda ön plana çıkma isteğidir. Ayrıca bu insanlar doğa ile ilgili her konuya duyarlıdır.

Mantıklı davranarak başarıyı yakalarlar!

Çalışan bir Horoz için başarı düzenli olmak ve mantıklı hareket etmekten geçiyor. Her konuda olduğu gibi iş dünyasında da düzenini kuran Horozlar’ın net duruşları, pratik hareketleri ve kıvrak zekası onun mükemmel bir bilim adamı bile olmasını sağlayabilir. Ayrıca ekonomik konular tam da onlara göredir.

 Cesur bir arkadaş ve sevgili…

İletişimi kuvvetli olan Horozlar kendine güveni olan ve cesaretli kişilerden hoşlanır. Hem aşk hayatlarında hem de dostluklarında durum böyledir. Dürüst, anlayışlı ve sabırlı olmak… Bu üç özellik sosyal ilişkilerinde ve aşk hayatında aradığı temel özelliklerdir. Tabii iyi niyet de olmazsa olmazlarından. Çünkü ilişkilerinde çok iyi niyetlidir. Cömert ve içten bir arkadaş olan bu insanlar, sevgiliyken koruyucu, ilgili, ve sadık bir profille çıkar karşımıza.