İkizler Burcu

21 Mayıs - 21 Haziran

İkizler’e Nefes Kadar İhtiyacınız Var!

Hayatınız çok mu rutin? Girdiğiniz ortamlarda sıkıntıdan bunalıyor musunuz? Çözüm İkizler burcu insanlarında.

Sihirli Kelimesi: Düşünürüm!
Elementler: Hava-Merkür-Değişken

Enerji deposu… Kıpır kıpır, zeki, eğlenceli, konuşmayı bilen yapısıyla hayatınızdan hiç çıkmasın isteyeceğiniz bir kişilik…  Dostlukları tatmaya, merhameti görülmeye değer; sevgisi de yaşanmaya… Biraz da entelektüeldir kendileri. İnsanları ölçme yargıları da düşünce biçimlerine göredir. Bu konuda Merkür çok yardım eder onlara. Ve bir gün bakarsınız ki, çok iyi eğlendiğiniz bu insan en çok fikir aldığınız birine dönüşmüş…  İşte o zaman İkizler’in kocaman dünyası ile tanışmış olursunuz.

Değişken ve çok yönlüdür!

Temsil ettiği hava gibidir İkizler… Biraz şeffaf, fazlaca değişken ve esnek… Çoğu zaman sıcacık, çoğu zamanda ferahlatan…. Çok yönlüdür, sosyal… Düşünceleri doğrultusunda hareket eder. Öyle doğal konuşur ki İkizler insanı, bilmediği konuları bile ustalıkla sunar, şaşırır kalırsınız. Çünkü kıvrak zekalıdır.  İletişim onların temel ihtiyacıdır. O yüzden yeni fikirler adına beyin fırtınası oluşturabileceğiniz ender burçlardandır. Mükemmellik konusunda ise neredeyse Başak burçlarını aratmayacak derecede eleştirici olabilirler.

Neredeyse her şeyle ilgilidir. Bir iş yaparken bile aklında birçok faaliyet döner, durur. Eğer bu özelliğini dışarı vuramazlarsa o sevecen insanın yerine, kaprisli, memnuniyetsiz biri gelir. Bu kadar sıcak, sevgi dolu, eğlenceli insanlardan hiç mi kötüler çıkmaz? Tabi ki her burçta olduğu gibi onlarda da var. Özellikle eğitimsiz bir İkizler insanı ile karşı karşıya iseniz, hemen yanından uzaklaşın, ser verip sır vermeyin. Dedikoducu ve yıkıcı bir İkizler ile kimse bir arada bulunmak istemez, öyle değil mi? Bu kişilerin zekasını bir şekilde kullanması gerekir. Öğrenmeye olan açlıkları bastırılırsa, karakterindeki olumsuzluklar yüzeye çıkacaktır.

Sabit fikirli değildir!

İkizler için en çok bilinen gerçeklerden biri de esnek bir düşünce sistemine sahip olduğudur. Onlar için düşünceler de dahil, her şey değişir. Ve isterlerse kabul ettiremeyeceği bir fikir yoktur. İkna kabiliyeti çok güçlüdür.  Bu yüzden onları çözmek biraz zordur. Çünkü gerçekte ne istediği ile ilgili bir kanıya varamazsınız.   Kendi ikna yetenekleri öne çıkarken, diğer yandan kendilerine verilen bir uyarıyı, öğüdü dikkate almaktan kaçınır, kabul etmezler.  Hayatınıza renk katma konusunda uzman olan bu insanlar ayrılık ya da aldatılma gibi durumlarda diğer insanlar gibi depresyona girerler,  fakat bu da diğer ruh halleri gibi çabuk değişecektir. Bu insanların el becerileri genellikle gelişkindir. Bu yüzden küçük yaşlarda yatkınlığı doğrultusunda eğitilmeye başlanmalıdır.