Kaplan Burcu

Hayatınızı Bir Kaplan ile Sigortalayın!

İnsanlar bazen her an yanında olabilecek kişilere ihtiyaç duyar. Eğer sizin de böyle bir beklentiniz varsa, Kaplan burçlarını tanımanızda fayda var. Herkese karşı adaletli ve korkusuzca davranışlar sergileyen bu burcun insanları, güven duygunuzu tekrar körükleyerek, iyimser yanınızı ortaya çıkaracak. İşte iş, aşk, arkadaşlık, dostluk ve aile yaşantınızda bir Kaplan’da bulabilecekleriniz!

Sihirli Kelimesi: İzlerim!
Elementler: Pozitif tahta, Yang

Haksızlığa karşı cesur ve korkusuzdur!

Her ne kadar aceleci, düşünmeden hareket eden, sert, hızlı ve öfkeli bir yanı olsa da Kaplan burçlarının çok sıcak bir kalbi ve hümanist bir yapısı vardır. Bu da adalete bakışını ortaya çıkarıyor.  Öyle ki, onları zayıf ve haksızlığa uğramış insanların yanında, adalet için savaşan  biri olarak görmeniz mümkün. Hala kalbinin en derininde eski moda gurur ve onur duygusu ile yaşayan Kaplanlar, adaletli ve dürüst davranışlarından asla taviz vermezler. Sevdiklerine karşı oldukça sahiplenici tutumları vardır.

Değişimi ona başarı getirir

Liderlik özelliğine sahip olan Kaplan burçlarının en belirgin özelliklerinden biri de, değişimden aldıkları güçtür.  Çünkü bu insanların başarısı birçok projenin ve sürekli bir değişimin olduğu ortamlarda ortaya çıkıyor. İstedikleri zaman en büyük dağları bile yerinden oynatacak güce sahip olan Kaplanlar, her işi ustalıkla sonuçlandırabilir. Bu yüzden rahatlıkla iş ya da meslek değişikliği yapabilirler. Sürekli değişim halinde olan Kaplanlar, kariyer hedeflerini bile hayatları boyunca en az bir kere değiştirmiştir.

Sevecen bir arkadaş, tutkulu aşık…

Bir Kaplan nereye giderse gitsin, zeki, sevecen ve rahat stili ile dikkat çeker. Çevresi tarafından oldukça sevilen bu burcun insanlarının iletişimi genelde renkli, eğlenceli ve güzeldir. Arada bir sıra dışı hareketleri ve söylemleriyle rahatsızlık verseler de, çevresindekiler onlara katlandığı müddetçe, mutlu arkadaşlıkları devam eder. Sevdikleriyle vakit geçirdikleri her an, onların en mutlu olduğu anlardır.

Romantik ve tutkulu aşık…

Gerçek bir romantik ve tutkulu aşık… Her zaman heyecan verici ve biraz tehlikeli bir enerji yayarlar. Böylece karşı cinsin karşı koyamayacağı bir çekicilikle ön plana çıkarlar. İlişkisinde ve evliliklerinde her konuda olduğu gibi yönlendirici, korkusuz  ve güven veren bir profil çizerler. Bu yüzden temel mizacı kararsız olan kişilerle evlilikleri hem eğlenceli, hem de daha güven verici olabilir.