Keçi Burcu

Hayatınızdaki Uyumu Keçiler ile Yakalayın!

                Çağımızdaki başarılı ilişkilerin sırrı kişilerin uyumlu tutumlarından geçiyor. İyimser ve duyarlı yapısından dolayı zorlanmadan iletişim kurabileceğiniz Keçi burçlarını, her anlamda tanımak bakış açınızı değiştirebilir.

Sihirli Kelimesi: Güvenirim
Elementler: Negatif-Ateş-Yang

Tartışmak onlara göre değildir.

Eğer bir Keçi insanı ile iletişim halindeyseniz bilmelisiniz ki; her türlü kavga, tartışma ya da huzursuzluk narin bünyelerini altüst edebilir. Bu burçtaki insanlar sanatsal bir ruha sahip olduğu için hassas ve duygusal yapılarıyla ön plana çıkar. Öyle ki bu duyarlılıkları onları, kendisinden önce başkalarını düşünmeye yönlendirir ve iyiliksever yapısını ortaya çıkarır. Hayatta bu tutumlarına karşılık onlara bolca şans sunar. “Doğuştan şanslı…” diyebileceğimiz bu insanlara baktıkça doğru insana dair sorgulamalar yeniden başlayabilir.

İş hayatında da huzur ararlar.

Keçiler hayatında aradığı huzuru iş dünyasında da bulmak ister. Onların lider olmak, çok para kazanmak gibi dertleri yoktur; strese girmek istemezler. Keçi burcu insanlarının en temel ihtiyacı bulunduğu ortamda bir parça şımartılmaktır. Onlar hayatın her türlü sıkıntısından, çekişmelerinden ve hastalıklarından uzakta yaşamak isterler. Böylece sanatsal yönlerini daha çok keşfederek, huzurun kapısını aralama imkanı bulur. Huzur, Keçi insanları için kurduğu tüm hayallerin, koyduğu her hedefin temelidir. Keçiler özellikle sanata çok ilgilidir. Bu yüzden bu alanda herhangi bir mesleğe yönelebilir ve çok başarılı olabilir. Bu kişiler hangi işi tercih ederse etsin yaptığı şeylerle popüler olmayı becerir. Paraya çok düşkün olmasalar da harcamayı çok severler. Ayrıca besleyici ve koruyucu özelliklerinin ön plana çıktığı meslekler de onlar için uygun olabilir.

Seçici bir dost, evlilik insanı…

Keçi insanlarının her ne kadar geniş bir çevresi olsa da dostluk konusunda seçicidir. Çevrelerinde az ve gerçek birkaç dostu bulunur. Çünkü güven konusunda çok titizdir; onun için ince eleyip sık dokur. Eğer hayatındaki kişiye güvenirse, sonsuza dek onun yanında olacaktır. Yuva kurmak, aile olmak tam ona göredir; uzun ilişkileri sever… Eğer karşısındaki partneri de onu sorunların içine atmamayı başarırsa, ilişkileri kusursuz bir şekilde devam edebilir.