Köpek Burcu

Herkesin Hayatında Olması Gereken Bir Burç: Köpek

Zodyak’ın en ciddi, olgun ve yaşlı ruhlu insanları diyebileceğimiz Köpekler ikili ilişkilerde aranılan bir profil çiziyor. Sevdikleri için her daim ağlayacak bir omuz sunan bu burcun insanlarını çözmek ise hiç de kolay değil.

Sihirli Kelimesi: Endişe duyarım
Elementler: Pozitif, Metal, Yin

Geleneksel dostumuz Köpek

Doğası gereği kolay güvenemeyen, herkese karşı şüpheci davranan Köpek burcu insanları, karşısındaki kişiye inandığı anda koruyucu, sahiplenici ve fedakâr yapısını ortaya çıkarıyor. Ayrıca sevdiklerine karşı gösterdiği bu tutum ve ahlaki değerlere olan düşkünlüğü de herkes tarafından takdir edilecek türden. Belki her şeye burnunu sokması hoş karşılanmayabilir; ama bu özelliği de onların bir nevi çevresindekilerle iletişim kurma yöntemi… Çünkü onların ilk bakışta soğuk ve anlaşılmaz gözüken duruşunun altında, toplumsal olaylara ve insan hayatlarına karşı olan ilgisi ve merakı gözden kaçırılmayacak türdendir.

Hayallerin de bile sevdikleri vardır!

Köpek burcu insanlarının gözü ne parada, ne şanda, ne de şöhrettedir. Onlar için önemli olan tek şey ailesi ve sevdikleridir. Onların hayali sevildiği yerde mutlu olmaktır. Bu ortam sağlandığı sürece dünyada onlardan mutlusu bulunmaz. Çünkü geleneksel yaşama düşkün olan Köpek burcu insanları için sevdiği kişiler her şeyden önemlidir.

Hem çalışkan hem de enerjiktir!

Emin adımlarla iş dünyasında yürümeyi seven Köpek yılı doğumlular için idealist bir yapıya sahip diyebiliriz. Çoğu zaman iş dünyasını aile hayatının önüne geçirip, ihmalkar bir tutum takınsalar da, sevdiklerinin değerini her zaman bilirler. Fedakar yapılarını iş hayatında da sergilerler. Öyle ki üzerinde durduğu işte çıkan sorunları gidermek için, enerjisini kaybetmeden çalışmaya devam eder. Bu sorunu ortadan kaldırmak için fazla mesai bile yapar. Köpekler bu davranışları ile iş dünyasının popüler kişileri arasındaki yerini alır ve saygı duyulan bir kişi olurlar.

Sadık bir arkadaş ve sevgili…

Doğası gereği sadık bir profille karşımıza çıka Köpek burcu kişileri, sosyal ortamlara girmeyi ve ilgi alanları aynı olan insanlarla arkadaşlık kurmayı sever. Spora da oldukça düşkündürler. Her ne kadar konuşkan, fırlama ve ısırgan bir havası olsa da güven duyduğu andan itibaren bu yapısı değişir. En başta duygularını kolay ifade edemez. Utangaç bir mizacı vardır. Yalnız ruh eşini bulduğunda ince, zarif, sahiplenen, destekleyen ve onu mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapan bir kişiliğe bürünürler.