Kova Burcu

21 Ocak - 18 Şubat

Hayatınızda Kova Gibi Bir Dahi Olmalı!

Belki de hayatınızdaki tek ihtiyacınız sıra dışı düşüncelere sahip bir Kova’dır!

Sihirli Kelimesi: Bilirim
Elementler: Hava, Satürn/Uranüs, Sabit

Öğreterek yardım eder!

Kovalar entelektüel yapısı ve derin düşünce sistemiyle birçok yeniliğe ön ayak olabiliyor. Bunlardan biri de “Bana balık verme, tutmayı öğret.” mantalitesi… “Ben sana öğreteyim ne yapacaksan sen yap. Bugün varım ama yarın olmayabilirim… Ayaklarının üzerinde durmaya çalış.” diyor bir Kova. Bağımlılıkları reddeden ve ruhunda bir devrim taşıyan bu karakterin böyle bir bakış açısına sahip olması da çok normal. Bu insanlar yenilikleri temsil eder, çünkü Uranüs ve Satürn bu konuda en büyük destekçileridir. Böylelikle büyük bir sabır ve kararlılıkla, kendince bilime ve buluşlara yönelebilirler. Bu yüzden dahi olarak anılırlar.

Bağımsız aşıklar…          

Bağımsız olma isteği ikili ilişkilerine de yansır. Sabırlı ve çok dayanıklıdır. Kolay aşık olmaz; ama karşısındaki kişinin en çok güzelliği, zarafeti ve bilgeliğinden etkilenir. Genelde evleneceği insanı ince eleyip sık dokur. Onların sevgili anlayışı, uzun süreli arkadaşlıklardır. Önce karşısındaki insanı iyice tanımayı ve onun mantığına uygun olup olmadığını görmek ister. Eğer evlenecekse de bu uzun bir arkadaşlık sürecinden sonra olur. Her zaman verdiği kadar almak ister. Dik başlı olup, kendi fikirlerinin doğruluğuna inanır. Hatta bazen öyle bir noktaya gelir ki “ben bilirim” egosu, ben bilmiyorsam başka hiç kimse bilemez olur.

 Kovalar her ne kadar modern bir görünüm sergileseler de, sabit fikirlidirler. Geleneksel yaşam onlara daha çekici gelir. Yeniye nazaran eski adetleri sürdürmeyi tercih edebilirler.

 İyi bir ebeveyn olurlar

Özgürlükleri onlar için her şeyden önemlidir. Aile yaşamına olan zor uyumu da bundan kaynaklanır. Çünkü başka birinin ona müdahale etmesinden rahatsız olurlar. Geçinmesi kolay bir burç değildir. Bu yüzden partnerinin biraz daha fedakar olması gerekir. Aile kurduklarında ise çok iyi bir ebeveyn olurlar. Onunla iyi bir iletişim kurmak için, onun mantığına yatan bir hayatı kabul edip, kendini rahat ifade edebileceği bir ortam yaratmalısınız.

 Dürüstlüklerinden asla şüphe edilmemelidir bir Kova’nın.  Zor durumda kalacağını bildiği anlarda bile mantığıyla hareket eder ve dürüstlüğünden açık vermez. Aslında keskin zekasından dolayı yalanla işlerin içinden sıyrılabilir, fakat inatçı ve gururlu tavrı buna engel olur.