Maymun Burcu

Maymun ile Neşenize Neşe Katın!

Çin astrolojisinde Zodyak’ın en neşeli burcu Maymun olarak görülüyor. Öyle ki sıcakkanlı yapısı, analitik düşünce sistemi, oldukça farklı çalışan zekasıyla herkesi şaşkına çeviren bu burç, neşenize de neşe katmayı ihmal etmiyor.

Sihirli Kelimesi: Planlarım!
Elementler: Pozitif, Metal, Yin

Demokrat bir tarzı vardır

Maymun yılında doğan kişiler ilişkilerinde eşitliği önemser. Adil bir yapısı olan bu insanlar çevreleriyle maddi alışverişlerden uzak kalmaya çalışır. Ayrıca psikolojik analizleri çok güçlü olan bu insanlar, karşısındaki kişileri çok eğlendirebilme potansiyeline sahiptir. Zaman zaman ise iletişim gücünü kullanarak çevresindekileri kullanma eğilimine girebilir. Öyle olduğu anlarda ikna kabiliyetini, konuşma yeteneğini kullanarak karşısındakini kendi isteği doğrultusunda yönlendirebilir ya da olayları lehine çevirebilir. Yani kafasındaki planları insanlara fark ettirmeden kendine çekerek, ustaca gerçekleştirir. Kısacası onlarda öyle bir şeytan tüyü vardır ki; insanları eğlendirirken kendi isteklerini yaptırabilir!

 Anı yaşar!

“Anı yaşa!”. Bu cümlenin tam da Maymun burçları için söylendiği düşünülebilir. Çünkü onlar hayatının her noktasında eğlence arar. Bol gürültülü, hareketli ve stresli hayatlara bakınca ilk akla gelen onlardır. Bu insanlara yaramazlık çok yakışır. Manipüle etmeyi o kadar iyi başarır ki; şaşar kalırsınız. Hatta kendini geliştirememiş Maymun burcu insanları arasından dolandırıcıların bile çıkması muhtemeldir.  Onlar hayattan ne kadar deneyim kaparsa o kadar iyidir.

Bir işi gözüne kestirmesin!

Şehrin gürültülü, ışıltılı hayatlarını seven bu burcun insanları iş hayatında da rutin işlerden hoşlanmaz.  Genelde ilgisini çeken her alana uyum sağlar ve başarılı olurlar. Hayal gücü kuvvetli aynı zamanda doyumsuz olan bu insanlar meraklı yapıları ile karşısına çıkan problemleri ilginç fikirlerle çözer. Kısaca Maymunlar beynini ve duygularını canlandıran yeni tecrübeler peşindedir ve genel özelliklerinden dolayı da iletişim dünyasının aranan kişileri arasındadır.

Hareketli bir aşk, eğlenceli bir arkadaşlık…

Eğlenceli ve hareketli yaşamı sever bir Maymun burcu. İkili ilişkilerinde de aynı beklenti içerisindedir. Rutinliğe kaçan durumlarda Maymun burcu insanlarının ilgisi dışarıya dağılacaktır. Bu yüzden onunla iletişim kurarken eğlenceli fikirlerinizi öne sürmeyi ya da onun planlarına uyum sağlamayı ihmal etmeyin. Aynı kafadan insanlarla olmak onlar için önemlidir. Aşk konusunda da hareketlilik arayan Maymun burcu insanları sadık bir profil çizse de monotonlaşan ilişkiden hemen kaçacaktır.