Oğlak Burcu

22 Aralık - 20 Ocak

Oğlaklar’ın En İyi Arkadaşı Zamandır!

Bir Oğlak’ı kazanmak için, dürüst ve sabırlı olmaya devam edin…

Yeni tanıştığınız Oğlaklar ile sıkıntı yaşamanız gayet normal. Kolay kolay güvenemeyen bu kişilerin sizi tanımaya ihtiyacı var. Bu yüzden onlara zaman verin ve içindeki sevimli çocuğu keşfedin!

Sihirli Kelimesi: Kullanırım
Elementler: Yeryüzü, Satürn, Esas

Geleceğin en başarılı iş kolikleri…

Bir Oğlak’ın iş dünyası ve özel hayatı sıkı bir ilişki içindedir. Hatta çoğu zaman işkolikliğinden kendine ayıracak bir zaman dahi bulamaz. Bu durum özellikle erkekler için geçerli, ama bilinmesi gereken bir diğer husus da, Oğlak burcu insanlarının gerektiğinde bir Akrep’ten daha gösterişli ve hırslı; bir Aslan’dan daha organize ve sivri; bir Koç’tan da daha kararlı olabileceğidir. Kadın ya da erkek olması fark etmez; iş dünyasında mutlaka başarı yakalar, parasını kazanır ve ayakları üzerinde durur. Tutumlu davranarak geleceğe yatırım yapan bir Oğlak burcu para konusunda asla haksızlığa gelemez.

Tuttuğunu koparır bir Oğlak. İnattır; çalışkan, bir o kadar da kaygılı. Kariyer seçiminde ince eleyip sık dokur.  Planlı ve programlı hareket ederek, kazancı iyi olan meslekleri tercih eder. Asıl tercihi tabi ki kendi işini yapmaktır, ama ayakları yere basan bir Oğlak’ın sağlam temellere oturmayan bir girişimci projesinde olmayacağını da unutmamak gerek. Kendi olmasa dahi girişimcileri destekler. Tüm bu çalışkanlıkları, özel hayatını yeri geldiğinde hiçe sayarak kendini hırpalayışları, iyi bir yaşam standardına ulaşmak içindir.

Hoşlanmadıkları durumlardan kaçar

Onlar hem duygusal hem de materyalisttir…  Sert, dikkatli, egoist, küstah, sorumluluk sahibi, taviz vermeyen yapıları vardır. Satürn’ün etkisi üzerinde çok hissedilir. İstedikleri olana kadar koşulları diretir, baskıcı bir tutuma girebilirler. Mizacı oldukça soğuktur. Hoşlanmadıkları durumlarda konuşmaktan kaçar, saklanmayı tercih ederler.

Geleneklerine bağlıdır

Bir Oğlak burcu geleneklerine ve göreneklerine, ahlak kurallarına bağlıdır. Tam da bu kuralların içerisine kendisine ait bir dünya yaratır. Bu yüzden onlarla hemen iletişime geçmek zordur. Her zaman önce kendi benliklerini esas alırlar. Oğlak insanlarına akıl vermek de güçtür. Yaptığınız herhangi bir hatadan dolayı, her zaman gösterdiği naif tavrını bırakarak bir anda sert ve kuralcı bir tipe dönüşebilir. ‘Hayır’ demek onlar için çok kolaydır. Eğer bir olayı istediği gibi şekillendiremiyorsa, fazla uğraşmaz ve durumdan kaçmayı tercih eder.  Hatta, karşındakini kırmak zorunda olsa bile… Çabuk öfkelenir bir Oğlak. Hata kendisinde dahi olsa, özür dilemekten kaçar. Bunun yerine öfke hakimiyeti kurarak kaçmaya çalışırlar. İçine kapanıp, her şeye kayıtsız kaldığı dönemler de yok değildir. Kusursuzluklarından ödün vermek yerine hareketsiz kalmak onlara daha doğru gelir. Yeter ki dışarıya karşı sergilediği izlenim bozulmamış olsun.

Bir Oğlak için hayat kendi arzu ve düşünceleridir. Onlar yüksek tempolu ya da sakin bir yaşam tarzına da uyum sağlayabilir. Ancak bir ortama girmişse mutlaka sevilecektir. Esprili ve eğlenceli yanları çok vardır Oğlaklar’ın. Tabi yerine göre de yumruğunu masaya vurur. En çılgın partilere katılsa bile, hiçbir zaman sürdürdüğü çizgisinin dışına taşmaz, kendini kontrol eder.