Öküz Burcu

Öküzler Hayatta Çok Şey Hak Ediyor!

Gerçek huzuru bir Öküz’ün net tavırlarında bulabilirsiniz.

İlişkilerin kaçınılmaz uyum kuralı önyargılı olmamaktan geçiyor. Bunu en iyi deneyimleyeceğiniz burçlardan biridir Öküz. Onların özüne indikçe aslında ne kadar sadık ve güvenilir biri olduğunu görebilirsiniz.

Sihirli Kelimesi: Muhafaza ederim
Elementler: Negatif, Su, Yin

Bir şey ya iyidir ya da kötü; NET!

Çevredeki çoğu insanın yaşadığı sıkıntılara bakıldığında, sorunların kararsız yaklaşımlardan doğduğu görülüyor. Öküz burcu insanları ise hayata baktığı geniş perspektifleriyle bu kişilerin bir adım önüne geçiyor. Çünkü onlar için her şey nettir. Bir şey ya vardır ya da yoktur; iyidir ya da kötü… Bu süreçte çok ta sabırlıdır bir Öküz. Öyle böyle değil… Zaten hayatındaki en büyük başarıları da sabır ve çalışkanlığı ile kazanır.

Yaşam felsefesi; çalışmak…

Bir Öküz burcu için çalışmak tüm yaşamlarını kapsar. Çünkü hayatını garanti altına alarak, kaliteli yaşamak ister. Bitmek tükenmek bilmeyen çalışma gücüne sahip olan bu insanlar, dışarıdan kayıtsız ve durgun görünse de, çok zeki ve akıllıdır. Ayrıca aşırı inatçı olan bu kişiler, başarının güvenilir ve çalışkan olmaktan geçtiğine inanır. Doğuştan liderdir… Başkalarından esinlenmek onlara güven verir. Olaylar karşısında sarsılmayan bir yapısı bulunan Öküz burcu insanları, sabit fikirlidir; bir karar aldıysa arkasında durur. Eğer bu insanlar sevdiği işte çalışmayı tercih ederse, başarıyı yakalaması kolay olur.

Gerçekçidir ama hayallere uzak da değil…

Öküz burcundan olan insanların en belirgin özelliklerinden biri de somut konulara ilgi duymasıdır. Hayata gerçekçi bakar; ama bu onların hayal kurmadığı anlamına gelmez. Yine de onlar daha çok garantili ve önünü görebileceği konulara meyillidir.

Uzun vadede sadık aşıktır

Bir Öküz burcu insanı kolay kolay aşık olmaz. Hatta ilişkilerinde romantik ve düşünceli  hiç değildir. Bu yüzden ilk zamanlarda onun sizi mutlu etmesini beklemeyin. Yalnız ileri ki süreçlerde bu insanlar sadık birer aşık olur ve tam bir evlenilecek kişiye dönüşür. Bu yüzden bir Öküz insanı ile beraberseniz önce sizi en doğal halinizle tanımasına izin verin.