Tavşan Burcu

Bir Tavşan ile Dünyanız Daha Sıcak!

En büyük probleminiz bir Tavşan ile tanışmamak…

Günümüzün en büyük problemleri, fevri davranışlar ve gereksiz büyütülen sorunlardan çıkıyor. Bunun çözümünün ise soğukkanlı ve mantıklı bir tutumdan geçtiği bir gerçek. Eğer sizde sorunlardan uzak bir hayat istiyorsanız, bu tutumu benimseyen Tavşan burcu insanlarıyla tanışmanın tam vakti!

Sihirli Kelimesi: İnziva
Elementler: Negatif, Tahta, Yin

Hem şanslı hem uzlaşmacılar

Burçlar arasında ‘en şanslı burç’ olarak bilinen Tavşan, iletişim alanındaki başarısını uzlaşmacı mizacından alır. Kavga ve gürültüden hoşlanmayan bu insanlar, problemli ortamlardan resmen kaçar ve çevresine soğukkanlı bir hava verir. Hayat onlara her konuda şans tanır. Talih onların yüzüne sadece para ve aşk konusunda değil hayatındaki her konuda güler. Öyle ki pekçok sıkıntıdan derin yaralar almadan kurtulabilirler. Hoş, zarif, cömert, arkadaş canlısı ve duyarlı olan Tavşan burcu insanlarının, çevresel ilişkilerinde de sevilen biri olması muhtemeldir. Tabi bu kişilerin psişik hislerini de es geçmemek lazım. Onların bu özelliği, derin bir kavrayışa sahip olmalarını ve problemlere karşı  radikal çözümler üretebilmelerini sağlıyor.

Dünyaya psişik  ve kendine özgü bir gözle bakarlar

Özgürlükten beslenmesine rağmen, olduğu yere çakılı kalmak isteyen bu burcun insanlarının modayla da arası iyidir. Kendilerine özgü stilleri vardır.  Hem kendi, hem de çevresi için temiz ve bakımlı olmak bir başka hassas olduğu konudur. Aynı zamanda mükemmel bir iletişim gücü de vardır. Tavşanlar’ın güçlü zekası ve sezgileri sayesinde ikna kabiliyetleri çok gelişmiştir. Ayrıca ailesine bambaşka bir hissiyatla bağlıdır. Ailesi onlar için her şeydir… Sevmek ve sevilmek onların en büyük mutluluk kaynağıdır.  Onlar için en büyük keyif, sevdiklerinin yanında vakit geçirmek ve bir grubun parçası olarak yaşamaktır. Çünkü yalnızlık onlara hitap etmez.  Bu samimi ve sevgi dolu burcun en kötü özelliklerinden biri dedikodu yapmaktır, ki onlar bunu büyük bir keyif alarak yaparlar.

Sosyal arkadaş, nostaljik sevgili…

Sosyal arkadaş diye tabir edebileceğimiz Tavşan burçları, kalabalık içinde huzurlu, mutlu ve keyifli olmayı başarır. Yeter ki sorunlardan uzak olsun.  Sosyal ilişkilerinde sempatik ve anlayışlı olarak tanınan bu burcun insanları, rahatlatıcı sözleriyle bilge bir duruş sergilemeyi de ihmal etmez. Aşk hayatında ise her ne kadar kısa vadeli ilişkilerin insanı şeklinde görünse de, bağlandıklarında tamamen nostaljik, romantik ve düşünceli bir sevgiliye dönüşür. İlişkilerinde de öncelikle huzur arayan Tavşanlar, hem sokulgan tavırları hem de yumuşak stilleri ile partnerini etkilemeyi başarır. Eğer bir Tavşan burcu ile uzun süreli ilişki istiyorsanız, onun huzurunu kaçırmamanızda fayda var.