Terazi Burcu

24 Eylül - 23 Ekim

Teraziler ile Kaliteyi Keşfedin!

Adaleti ve güzelliği arayan bir Terazi’den çok şey öğrenebilirsiniz.

Her dengesizlikte bile bir denge arayan Terazi burcu insanları, ağırbaşlı, narin, zarif ve neşeli kimliğiyle dikkat çekiyor. Bu süreçte yaşadığı kararsızlıklar, gösterdiği değişkenlikler, başkalarına yardım edeyim derken kendilerini en dibe kadar çekmeler, anlık sinir harpleri adeta içsel denge arayışlarının göstergesi gibidir. En önemlisi de bir Terazi hayatını adaletten ve eşitlikten yana kurar.

Sihirli Kelimesi: Denge kurarım

Elementler: Hava, Venüs, Esas

Hoş sohbetleri her şeye bedeldir!

Bir Terazi’yi tanıyabileceğiniz ender durumlardan biri hoş sohbetleri, ağırbaşlılığı bir o kadar diline yakışan kaliteli esprileridir. Ayrıca misafirperverliği de dikkat çekicidir. Dostlarına özel yemekler hazırlayıp sabaha kadar onlarla sohbet etmeye bayılırlar, ama bazı durumlarda kıskanç ve kavgacı tutumları ortaya çıkabilir. Bunun asıl nedeni başkalarıyla sürekli kendini kıyaslamasıdır; kötü niyetli değildir. Yalnız Terazi olmanın da gereklilikleri vardır. Mesela ortada bir şey yokken, sudan bir sebeple tartışma çıkarıp, ortamı gerebilirler. Hatta bunun da ötesinde bu durumu ört pas edip, geçiştire de bilir. Terazi dışarıdan kararsız gibi görünür. Onlar için karar verip pişman olmaktansa ince eleyip sık dokumak ve ona göre bir sonuca varmak daha doğrudur.

Yaratıcı Zeka!

Kesinlikle çok yaratıcıdır, sanata da çok meraklı… Her zaman hayata geçirmek için tasarladığı bir projesi vardır. Sadece uygulamak için doğru zamanı bekler. Kendini garantiye almadan risk almaz, girişimci olduğu durumların altından da başarıyla kalkar. Sezgilerinin güçlü oluşu ve sağduyusu sayesinde iş yaşamında ve ikili ilişkilerde büyük avantajlar yakalar. Estetik algıları çok kuvvetlidir. Zarafet içermeyen davranışlara karşı oldukça duyarlı ve tepkilidir. Kaba insanlara asla yaklaşmak istemezler. Aynı algı nesneler için de geçerlidir. Evlerini adeta bir müze gibi dizayn edebilirler. Etrafında estetik yoksunu tek bir eşyayı bile barındırmazlar. Yalnızca bu özellikleri bile sanat ve estetikten ne kadar anladıklarının bir göstergesi olarak kabul edilebilir.