Yay Burcu

23 Kasım - 21 Aralık

Yaylar ile Görünmeyen Güzellikleri Keşfedin!

Hayatınızdaki zinciri bir Yay ile kırabilirsiniz.

Yay burcunda doğan kişiler tabiri caizse evrenin kanatlı gezginleri gibi yeni yerler görüp, araştırarak, akıl köreltici kalıpların üzerine gitme eğilimindedir. Onlar görünen hayat ile değil, derinindeki güzelliği keşfetmekle ilgilenirler. Üstelik neşesinden taviz vermeden…

Sihirli Kelimesi: Görürüm
Elementler: Ateş, Jüpiter, Değişken

İyimserlikleri bolluk ve neşe getirir

Genelde pozitif bir algısı olan Yay burcu insanları bolluk ve zenginliğe daha rahat kavuşabilirler. Çünkü Jüpiter’in etkisindedir. Hem şanslı hem de neşeli… Hayat onlara en zor anlarında bile bir çıkış yolu sunacak kadar cömert davranır; fırsatlar sunar. Bu yüzden şans oyunlarına ve kumara düşkün bir tutum sergilemeleri kaçınılmazdır. İnsan hayatı, edebiyat, doğa, spor onlar için ne kadar önemliyse, eğlenmek de o kadar önemlidir. Aynı zamanda mental algıları gelişmiştir Yaylar’ın. Yapısı gereği felsefe ve doğa olaylarına olan ilgileri hızlı düşünmelerine zemin hazırlar.

Sportmendir

Yay deyince akla ilk gelen özelliklerinden biri ince yapılı ve sportmen oluşudur. İş hayatında yükselme arzusuyla hırslı davranabilir… Bazı durumlarda ise öfkesine hakim olamayabilirler;  bir anda bütün cam – çerçeveyi yerle bir etmeleri gibi.

Değişken ve çok yönlüdür

Çok yönlüdür bir Yay. Değişkendir.  Bir konu ile gereğinden uzun ilgilenemez, sıkılır, yeni arayışlara girer. Her şey merakları tatmin olana kadardır. Bu değişkenliği karşısında ağzınız açık kalabilir. Aslında her şey Jüpiter’in etkisiyle gerçekleşir. Neredeyse merak etmediği hiçbir şey yoktur. Gereksiz riskler tam ona göredir ve bolca hataya düşebilirler. Hoşsohbet, esprili… Mübalağa yeteneği gelişmiş… Coşkulu anlatımların ustası… Yani onlarla muhabbete girmemek imkansızdır. Çekim gücü çok yüksektir. Yalnız biraz fazla olan patavatsızlığı can sıkabilir. Siyasetle ilgilidir. Bu alanda yenilikçi ve yaratıcı fikirler ondan sorulur.  Güven verici ve rahat tavırları vardır. Ayrıca iyi bir dosttur. Akrep kadar olmasa da sır saklama konusunda ona da güvenebilirsiniz.

Detaylar konusunda sabırsızdır

Soğukkanlı olan Yaylar iş detaylarla uğraşmaya gelince sabırsız oluverirler.  Sıkıntılı olan bu zamanlarda  zekâları maksimum seviyede çalışmaya başlar ve soğukkanlılıkla bir çözüm yolu bulmaya çalışır. Yaşama arzuları bitmek tükenmek bilmeyecek cinstendir. Birçok alana ilgi duymaları bu yüzdendir. Yalnız kalmaktan çok çekinen Yay burçları, sürekli bir şeylerle meşgul olmazlarsa bunalıma girebilirler. Her anlamda erken olgunlaşmış kişilerdir. Bunun getirdiği sorumluluk hissiyatı çok güçlüdür. Yaptıkları işlerin sonuçlarına katlanmaya hazırdırlar. İyi ya da kötü olsun, sonucu başkasına yüklemeye kalkışmaz.