Yengeç Burcu

21 Haziran - 22 Temmuz

Huzuru Yengeç’te Bulabilirsiniz!

Belki de aradığınız sadece biraz dingin bir hayattır; bir Yengeç’te bulabileceğiniz gibi…

Eğer güven duymak sizin için huzuru ifade ediyorsa, Yengeç burcu insanları tam size göre. Üstelik hem duygusal, hem sempatik hem de mizah yönü kuvvetli;  insan daha ne ister ki? Rol yapmaz bir Yengeç; gösterişli yalnızlıkları içinde barındırmaz. Doğaldır; evet alıngandır; çok ta kırılgan… Gözlerinden bile bunu anlayabilirsiniz, ama kesinlikle güçlüdür. Aslanlar kadar dayanıklıdır. Biraz karamsar oldukları doğru, hatta çokça şüpheci… Velhasıl analizleri kuvvetlidir. Bu tutumunu sergilemekten de çekinmezler.

Sihirli Kelimesi: Hissederim!
Elementler: Su, Ay, Esas

Kincidir ama merhametli de…

Kinciliği de var biraz. Herkesten biraz fazla ama olumlu yanlarıyla bu özelliğini kamufle eder. Haksızlığı asla kaldıramaz, yapılan kötülüğü asla unutmaz. İçinde biriktirir ve er ya da geç hesabını alır. Aslında çok merhametlidir, ama sinirlendiklerinde bağırıp çağırmayı tercih etmek yerine, hatanın kendiliğinden anlaşılması ve kabullenilmesi isteğini belirten buz gibi soğuk rüzgar estirir. İşte o an ürpermemeniz elde değil.

Ailesine çok bağlıdır

Evcimen yapısını unutmamak lazım. Yaşadığı mekana, ailesine çok bağlıdır Yengeçler. Bu durum köklerine olan derin sevgilerinden kaynaklanır. Çözemediği problemler karşısında yuvasına dönmek onun için bir rahatlama biçimidir. Özellikle annelerine çok düşkündür ve onları rol model olarak kabul eder. Yani hayatına alacağı kişilerde de bir annenin şefkati ve sevgisini ararlar. Çevresini bu kadar bağlı ve sevgi dolu olmasına rağmen bunu pek gösteremez.

Güvenmek isterler

Onlar için güven çok önemlidir. Bu yüzden hayatına alacağı kişiyi önceden test eder.  Eğer bir Yengeç ile yeni tanışmışsanız mutlaka ve mutlaka sizi inceleyecektir, siz farkında olmasanız bile. Siz hiçbir şeyin farkında olmadan konuşmaya devam edersiniz ama o, sizi inceler, süzgeçten geçirir, damıtma işlemlerini tamamlar ve hayatına alıp almayacağına karar verir.

Hoşsohbet ve sorumluluk sahibidir

Yengeç’in temsil eden gezegen Ay’dır. Bu yüzden duygusal, hassas ve değişkendir. Onunla iletişim kurarken zorlanacağınız bir durum ise birçok şeyi içine atmış ve size her şey çok normal gittiği bir anda tepki koyabilir. Bu durumları onlarla iletişim kurmayı zorlaştırsa da, neşeliyken sohbetlerinden tadına doyum olmaz.  Ayrıca sorumluluk almaktan kaçınmadıkları gibi, üstlendikleri sorumlulukları da mükemmel bir biçimde yerine getirmeden rahat etmezler.